Четверг, 2024-04-25, 1:07 PM

Главная » 2018 » Октябрь » 14 » Ярмарокул де тоамнэ ку женерикул
Ярмарокул де тоамнэ ку женерикул

«Шкоала мя – царэ де вис»

Пе ун пичор де плай,

Пе о гурэ де рай,

А интрат ку маре дар

Мындра тоамнэ-н календар.

Традиционал ын локалул школий ноастре с-а десфэшурат Ярмарок школар де тоамнэ, каре а фост организат ну доар пентру а дистра копиий, чи пентру а-й ынвэца сэ фие солидарь ши сэ прецуяскэ банул мунчит. Традиционалул Ярмарокул не-а адунат пе тоць ын ограда школий ку месе аменажате ку мулт густ, плине ку даруриле тоамней ши букате, прегэтите де елевь ымпреунэ ку пэринций сэй.

Не-ау букурат ку презенца са ши шефа дирекцией де ынвэцэмынт, Дзенган Виктория Викторовна, Долишняя Татьяна Николаевна, Тимонова Галина Васильевна, Брагуца Георгий Георгиевич, пресса администрацией районале ши републикане, ши пэринций. Нич ун оаспете н-а плекат фэрэ вре-ун кадоу де ла тоамна аурие.

Стимаць дирижинць, Дирекция школий Вэ мулцумеште дин суфлет пентру фаптул кэ ынчеркаць сэ ле дезволтаць елевилор симцул фрумосулуй, ле фачець лумя май бунэ ши май фрумоасэ.

Мулцумирь пентру сусцинере, сприжинул акордат елевилор.

Вэ мулцумим, дражь пэринць, пентру девотаментул, супортул материал, морал, пентру бунэтатя ши омения арэтатэ, пентру сериозитатя ши импликаря де каре аць дат довадэ.

Адучем мулцумирь елевилор, каре –ау фост активь ши ау контрибуит ла организаря Ярмарокулуй традиционал!

Сперэм ка ачест фрумос обичей сэ ну фие дат уйтэр

Просмотров: 542 | Добавил: Olka | Рейтинг: 0.0/0
«  Октябрь 2018  »