Пятница, 2024-04-19, 1:09 AM

Главная » 2017 » Июнь » 27 » Бал де абсолвире!
Бал де абсолвире!

Нимик ну се компарэ ку вяца де шкоалэ: емоций, трэирь, аминтирь, аминтирь пе каре ну се вор уйта ничодатэ.

Астэзь, 24 юние 2017, ын шкоала медие молдовеняскэ де културэ женералэ №3 а авут лок традиционалул бал де абсолвире.

Тинерь, фрумошь, ентузиашть ши емоционаць, абсолвенций промоцией 2017 с-ау деспэрцит де аний де шкоалэ. Букурия де финал де шкоалэ а фост чел пуцин егалэ ку емоцииле, дар ши ку регретеле кэ аний де шкоалэ, атыт де фрумошь, с-ау ынкеят. Ань феричиць, ань че вор рэмыне ын инима лор ку челе май фрумоасе аминтирь.

Ла евенимент ау партичипат професорь, абсолвенць, пэринць ай абсолвенцилор. Промоция 2016-2017 а фост репрезентатэ де 18 абсолвнць.

Абсолвенций ноштри ау ынскрис резултате деосебите ын диферите домений: интелектуале, музикале, данс, спорт, конкурсурь пе обькте ши, ну ын ултимул рынд, медииле челе май марь ла ынвэцэтурэ, демонстрынд сукчесе фрумоасе.

• Пентру сукчесе ремаркабиле ла ынвэцэтурэ ши компортаре дечентэ 5 абсолвенць ау фост менционаць ку медалие де аур:
  • Добровина Мария
  • Дорма Людмила
  • Кучук Елена
  • Опря Мариана
  • Опря Юлия
  • Ау демонстрат резултате ыналте ши ын спорт:
  • Калугаряну Денис, локул 1(чел май бун спортив ал анулуй)
  • Гацкан Ион, локул 2(чел май бун спортив ал анулуй)
  • Сахановски Александр, локул 3 (чел май бун спортив ал анулуй)
  • Дырул Виталий, локул 1 ла теннис
  • Чей май активь абсолвенць че ау апэрат чинстя школий ла диверсе активитэць екстрашколаре:
  • Лужанский Владислав
  • Дука Игор

Ли с-ау ынмынат дипломе де абсолвире, ла фел а фост репрезентат ун филм ку аминтирь ынрежистрате де-а лунгул челор 11 ань де шкоалэ.

Елевий ау трансмис месаже емоционанте кэтре професорь, дирижинте, пэринць ши колежь.

Абсолвентеле арэтау ка ниште зыне, модесте ши елеганте. Нич бэеций ну ау рэмас ын урмэ.

Ау кынтат ши ау валсат алэтурь де колежь, професорь ши пэринць.

Ау трэит деплин букурия клипей, ау ынтымпинат зорий, каре ле вор лумина каля спре алт тэрым – чел ал студенцией.

Просмотров: 683 | Добавил: Olka | Рейтинг: 0.0/0
«  Июнь 2017  »