Четверг, 2024-03-28, 10:20 PM

Главная » 2018 » Февраль » 21 » Монтаря ши демонтаря инкомплетэ а аутоматулуй Калашников
Монтаря ши демонтаря инкомплетэ а аутоматулуй Калашников

Конкурсул районал милитар-спортив патриотик

Филиала режионалэ «Униуня парашутиштилор дин Нистрения» ын колабораре ку Дирекция де ынвэцэмынт, ку катедреле милитаре але школилор дин ораш ши район, ау организат марць, 20 фебруарие 2018, Конкурсул Районал милитар-спортив патриотик «Дезасамбларя инкомплетэ ши асамбларя армей. Тражере ку арма пнеуматикэ»,каре с-а десфэшурат ын локалул школий русе №2.

Евениментул а фост дедикат Зилей апэрэторулуй Патрией ши елиберэрий орашелор ши режиунилор транснистрене де инвадаторий фасчишть жермань ши а авут дрепт скоп етернизаря меморией ероилор кэзуць ын лупте ши едукаря тинерий женераций ын спиритул патриотисмулуй ши драгостей де ням.

Партичипанций ау конкурат ла доуэ пробе. Ын урма компетициилор екипа школий ноастре а окупат трей локурь премианте:

• Кунецкий Михаил, елевул класей а 11-я, локул I, класаментул индивидуал ла Дезасамбларя инкомплетэ ши асамбларя армей.
  • Локул II ын екипэ пентру Дезасамбларя инкомплетэ ши асамбларя армей.

Екипа:

Кунецкий Михаил, класа а 11-я

Стратулат Марин, класа а 11-я

Гончар Дмитрий, класа а 11-я

Жредий Михаил, класа а 8-а

• Жредий Михаил, елевул класей а 8-а, локул III, класаментул индивидуал ла Тражере ку арма пнеуматикэ.

Организаторий компетициилор ау акордат дипломе ши медалий партичипанцилор.

Администрация школий ши ынтрегул колектив ле дореск елевилор сэ-шь менцинэ оптимисмул ши еланул тинереск.

Просмотров: 424 | Добавил: Olka | Рейтинг: 0.0/0
«  Февраль 2018  »