Суббота, 2024-04-20, 4:45 AM

Главная » 2017 » Февраль » 21 » Зиуа Ушилор Дескисе
Зиуа Ушилор Дескисе

«Ну кумва есте пря мик пентру а мерже ла шкоалэ?

Ла че шкоалэ сэ-л дау?

Кум о сэ стя ын банкэ атытя оре, ку пичоареле атырнате?

Дакэ ынвэцэтоаря е пря бэтрынэ, дакэ е пря тынэрэ?...»

Сынт доар кытева ынтребэрь каре ый фрэмынтэ ын ачастэ периоадэ пе пэринций копиилор че урмязэ сэ интре ла тоамнэ ын класа ынтый.

Сымбэтэ, 18 фебруарие 2017, ла ореле 9:00 а фост организатэ «Зиуа Ушилор Дескисе» пентру чей каре ау дорит сэ афле май мулте деспре класа ынтый.

Пэринций ши елевий ау авут посибтлитатя сэ факэ куноштинцэ ку педагожий, ку прима ынвэцэтоаре, ку шкоала ын каре вор ынвэца чей мичь. Кадреле дидактиче ау рэспунс ла тоате ынтребэриле пэринцилор.

Администрация школий а цинут ун дискурс, ын каре ле-а ворбит челор презенць деспре унитатя де ынвэцэмынт, деспре перформанцеле обцинуте де-а лунгул тимпулуй. Ле-а оферит посибилитатя сэ визитезе музеул школий.

Визита а континуат ку презентаря сэлилор де курс, унде пентру пэринць ау фост презентате лекций демонстративе (информатика, биоложия, о лекцие де едукацие физикэ ын сала де спорт…). Апой пэринций ши елевий ау фост инвитаць ла ун чай ын оспэтэрия школий, фэкынд тотодатэ куноштинцэ ку еа.

Ынтылниря с-а ынкеят ку ун програм артистик, сусцинут де елевий класелор 1-4, прегэтиць ши ындрумаць де педагожий школий .

Просмотров: 640 | Добавил: Olka | Рейтинг: 0.0/0
«  Февраль 2017  »